Alevi Haber

ST. Pölten Cemevimizin İcradan Satış İşlemi İptal Edildi

GÖZÜMÜZ AYDIN OLSUN CANLAR!
ST. PÖLTEN CEMEVİMİZİN İCRADAN SATIŞ İŞLEMİ İPTAL EDİLDİ!

St. Pölten Cemevi’nin bulunmuş olduğu ekonomik zorlu durumdan dolayı İcra yoluyla satışa sunulması başta St. Pölten Alevi Toplumu olmak üzere bütün Hak-Muhammed-Ali inanç ve ikrarına bağlı Canları üzüntüye sevk etti. Avusturya Alevi İnanç Toplumu yardım kuruluşumuz Hızır Avusturya ve Almanya’da hizmet sunan Uluslararası Alevi Araştırma Dayanışma ve Eğitim Vakfı başta olmak suretiyle Avrupadan ve Türkiye’den kırılgan Canlarımızın katkıları ile Cemevimize yönelik bir dayanışma örneği sergilendi.

Gelinen süreçte ise İcra yöntemiyle 10.03.2021 tarihinde satışa çıkarılan St. Pölten Cemevi’ne yönelik dün Sevgi Tv ekranlarında yaptığımız “İcra dönemi geçici süreliğine ertelendi” açıklaması, bugün yetkili Mahkemenin web sayfasında da “İcra satış işlemi iptal edildi (Entfall des Termins)” yazılarak onaylanmış oldu.

Şanı yüce Allah’ım ve Yolumuzun sahibi Ulu Erenlerimize şükürler olsun. Bu neticeye erişme hususunda emek veren, çaba yayınlayan, icradan satışın iptali için geceli gündüzlü aylardır çırpınan, lokma paylaşan, bağışta bulunan canlardan Hak razı olsun.

Benzer Haberler

Erzincan Yalınca Köyü Cemevi Farkındalık Yaratmaya Devam Ediyor

Doğan Can

Ana Fatma Cemevi Maraş Katliamı Anmasını Meryem Ana Türbesinde Gerçekleştirdi

Doğan Can

KKTC Lefkoşa Cemevi Açıldı

Doğan Can

Yorum Yapabilirsiniz