Teknoloji

Kedi Miyavlamasını Tercüme Eden Telefon Uygulaması Yapıldı

Kedi Miyavlamasını Tercüme Eden Telefon Uygulaması Yapıldı

Amazon Alexa’nın eski bir mühendisi kedi miyavlamasının, kediler miyavlarken hangi duyguda olduklarını hissettikleri konusundaki tepkileri İngilizce’ye çeviren bir uygulama geliştirdi. Geliştirilen uygulamanın adı ise MeowTalk şeklinde isimlendirildi.

Kedilerin duygusal tepkilerini ses olarak kaydeden MeowTalk uygulaması, miyavlarken kedilerin neler hissettikleri hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor.

Uygulamanın sağlıklı kullanılabilmesi için bir kedi sahibi olmanız ve kedilerinizin çıkardığı tüm sesleri uygulamaya kayıt ederek aslında sizlere ne tepkiler vermek istediklerinin bilgisini vermeyi sağlayan bu uygulama sayesinde, kedilerinizle sağlıklı bir iletişim kurabilmeniz amaçlanıyor.

Kayıt etmek istediğiniz kedinizin sesi sistemde daha önce benzer bir ses ile uyuşuyorsa, uygulama bu sesin ayrımını kendisi yaparak yine size bilgilendirme yapılmasını sağlıyor.

Uygulamada henüz 13 adet uyarı anlamda ifade bulunuyor. Bu ifadeler; Beni besle, sinirliyim, beni yalnız bırak, merhaba ve avlanıyorum gibi tepkiler de yer almaktadır.

Yorum Yapabilirsiniz