Güncel Haberler

Güney Kore Cinsel Şantaj Skandalı

Güney Kore Cinsel Şantaj Skandalı

Güney Kore Cinsel Şantaj Skandalı

Güney Kore ilginç bir suç olayı ile karşı karşıya. Kadın ve çocuklara karşı cinsel taciz videoları çekmeye zorlayan çete lideri tutuklandı ve 40 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Güney Kore’de içlerinde reşit olmayan kız çocukları ve çok sayıda kişiyi şantaj yoluyla cinsel içerikli ibareli video medyalarını paylaşmaya zorlamakla suç atfedilen bir çetenin 25 yaşında olan lideri Cho Ju-bin, 40 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Çeteye mensup üyeler, şantaj yoluyla elde ettikleri bu videoları, para karşılığında girilmesi sağlanan gizli sohbet odaları üzerinden yayın yaptığı belirtiliyor.

Edinilen bilgiye göre şantaj uygulanan kişilerin 16’sı henüz reşit yaşta değilken, 74 kişi olarak toplam videoların ifşa edildiği odalara da 10 binlerce kişinin giriş yaptığı belirtildi. Bu videolar karşılığında ise yaklaşık olarak 1200 dolar ve üzerinde ücretlerin ödendiği belirtildi.

Video Medyaları Telegram İsimli Sosyal Medyadan Satılmış!

Olaya ilişkin Seul savcılığı da, belirttiği iddianamede; “Cho, mağdur olan kişileri tehdit vari yollarla tuzağa düşürme girişiminde bulunarak, elde etmiş olduğu bu görsel medyaları da sosyal medya üzerinden yaygın bir şekilde paylaşım yapmış.”, şeklinde ifade etti.

Ben Durdurulması Mümkün Olmayan Bir Şeytanım!

Cho, çıkarıldığı emniyet müdürlüğü kayıtlarına göre şu ifadeleri kullanıldığı belirtiliyor:

“İncinmesine neden olduğum herkesten gerçekten çok özür dilerim. Benim gibi durdurulamaz bir şeytanı frenlediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.”, demişti.

Güney Kore Cinsel Şantaj Skandalı

Benzer Haberler

İki Hastanede 350 Sağlık Çalışanı Koronavirüse Yakalandı

Doğan Can

Almanya Ülkücülere Bağlı Cami Dernek Ve Spor Kulüplerini Kapatacak

Doğan Can

Rasim Ozan Kütahyalı Kendisi İçin Allah Benim Belamı Versin Dedi

Doğan Can

Yorum Yapabilirsiniz